خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ما هستیم شما آسوده باشید

  یادداشتی از علی بختیاری

  ما هستیم شما آسوده باشید

  خواندیم و دانستیم که نیروی جوان متخصص می‌تواند در جهت رشد و تعالی جامعه مفید فایده باشد. می‌تواند مفهوم انسان مدرن شهروند مدرن را بفهمد و نشر دهد. می‌تواند حقوق شهروندی را بیاموزد و بیاموزاند می‌تواند با مخالفش بنشیند و به حرف‌هایش گوش کند و بگوید زنده‌باد مخالف من.
  نسلی که پیش روی ایران است. ریشه در جوانی دارد و شاخه در تجربه‌های پر فراز و نشیب تاریخ این سرزمین .
  نسل من و هم نسلانم کودکی‌هایش در زوزه‌ی خمپاره‌ها و عطسه تفنگ‌ها گذشت؛ در صدای دلهره‌آور آژیرهای زرد و قرمز .... و شاید همین است که هنوز هم از دیدن چراغ قرمز و زرد واهمه داریم. آن روزها تنها آرزوی ما زنده ماندن بود نه چیز دیگر. نه بستنی دلچسب‌ترین رویایمان بود نه داشتن لباس‌های رنگارنگ و نه قلم و دفتر رنگی. ما فقط به فردای خورشید امیدوار بودیم که بگوییم خدایا شکرت که یک روز دیگر زنده‌ایم. اگر چه نزدیکانمان که با پای خود به خط‌های مقدم جبهه رفته بودند یا بی پا برمی‌گشتند و یا برای همیشه هرگز می‌شدند اما هنوز که هنوز است خونشان خونمان را به جوش می‌آورد‌. دهه شصت با همه چیزش گذشت. ما بودیم و خاکی که باید دوباره احیا می‌شد.
  ما بودیم و شهرهایی که باید دوباره زندگی می‌کردند. تنها سفارش پدرانمان خواندن درس بود: «درس بخوان پسرم تا مملکتت رو آباد کنی». این باور نهادینه ما را به دهه‌ی هفتاد رساند؛ دهه‌ای که بازتابی امیدبخش داشت و ما را با درس و دانشگاه و چه حرف‌های قشنگی روبه‌رو کرد. خواندیم و دانستیم که نیروی جوان متخصص می‌تواند در جهت رشد و تعالی جامعه مفید فایده باشد. می‌تواند مفهوم انسان مدرن شهروند مدرن را بفهمد و نشر دهد. می‌تواند حقوق شهروندی را بیاموزد و بیاموزاند می‌تواند با مخالفش بنشیند و به حرف‌هایش گوش کند و بگوید زنده‌باد مخالف من. آری پاس داشتن انسان با هر سلیقه و ایده‌ای دستاورد نسل من و هم نسلان من بود. اگر چه گاهی بزرگترها باورمان را به هم می‌ریختند و با خطوط خط‌کشی شده نسل من را جدا می‌کردند. اما ما آمدیم و آمدیم تا ایران ایران بماند. خواندیم و فراگرفتیم تا ایران سرفراز بماند. تا پرچمش به رقص در آید و در عرصه‌های مختلف، ایرانی نماد تفکر صلح‌طلبانه باشد نماد وحدت، ایمان به خدای بزرگ و خاک مادرانه. هم‌نسلان من پشت خط خدمت به مردم ماندند تا بزرگترها کماکان به خدمت‌رسانی خویش بپردازند. شاید ندیدند که آن کودک دیروز امروز قد کشیده است آن‌هم از خاکی که بزرگانمان آبیاریش کرده‌اند. آن کودکان دیروز حالا در آستانه‌ی فصلی تازه چشم به رویشی دوباره دارند آمده‌اند که بگویند جوانان این خاک می‌توانند مثل نسل پیشین خود که خاک و دینشان را با چنگ و دندان حفظ کردند و نگذاشتند که ایران ویران شود، باز هم می‌توانند در سنگری تازه مردان بی‌ادعا اما دلسوزانی معتقد باشند. ما مرزداری و رودررویی با دشمن را ۸سال به همین جوانان سپردیم جوانانی که به عشق امامشان از جان گذشتند حالا آمده‌اند که باز هم بدرخشند و با تکیه بر خردورزی و احترام به سلایق مختلف در پارلمان که نماد و چکیده‌ی خواست همین ملت است خدمت کنند و دست بر شانه‌ی پیران بگذارند و مهربانانه بگویند «خسته نباشی پدر. ما هستیم شما آسوده باشید».

  علی بختیاری، عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان

  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : می‌تواند ,مدرن ,نماد ,بودیم ,همین ,انسان ,حقوق شهروندی ,می‌تواند حقوق ,شهروند مدرن ,مدرن شهروند ,بیاموزاند می‌تواند ,بگوید زنده‌باد مخالف ,می‌تواند مفهوم انسان ,باشد می‌تواند مفهوم ,جوان متخصص می‌تواند ,
  ما هستیم شما آسوده باشید

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر